WITAMY NA STRONIE
PIOTRKOWSKIEGO STOWARZYSZENIA
HONOROWYCH DAWCÓW KRWI ,,KRWINKA,,
W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM
Już 9 czerwca 2018 roku odbędzie się w Szkole Podstawowej w Jarostach kolejna już Gala konkursu plastycznego z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy. W jej ramach zapraszamy na rajd organizowany przez Piotrkowski Oddział PTTK im. Michała Rawity - Witanowskiego oraz konkurs z wiedzy o honorowym krwiodawstwie.
Szczegóły pod nr. tel. 732-049-365 lub na fb.

Drodzy członkowie Stowarzyszenia

Piotrkowskie Stowarzyszenie HDK ,,KRWINKA,, chcąc dotrzymać kroku nowym wymaganiom z zakresu przetwarzania danych osobowych RODO, tj. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, wprowadza "Politykę ochrony prywatności", która wchodzi w życie z dniem 25 maja 2018 roku. Nowe zasady zawierają aktualizacje prawne, są bardziej czytelne i przejrzyste oraz wyjaśniają,w jaki sposób zgromadzone dane osobowe są wykorzystywane na stronie internetowej www.shdk-manifo.com
Jeślimasz jakiekolwiek pytania dotyczące "Polityki ochrony prywatności", skontaktuj się z nami poprzez e-mail: shdk-krwinka@wp.pl, tel: +48732049365 lub wypełniając formularz na naszej stronie internetowej.

Z pozdrowieniami
Piotrkowskie Stowarzyszenie HDK ,,KRWINKA,, 

W Polsce funkcjonuje wiele klubów zrzeszających honorowych dawców krwi. Zdecydowana większość z nich, to kluby PCK. Wynika to z tego, że w okresie PRL Polacy nie mieli prawa do swobodnego niezależnego organizowania się i działania. PCK było więc siłą rzeczy jedyną organizacją, która była dopuszczona do zrzeszania krwiodawców i formalnie mogła skupić w swoich szeregach tych, którzy bezinteresownie oddawali swoją krew dla ratowania zdrowia, a nawet życia innych ludzi. 
Skutkuje to tym, że inne, niż PCK-owskie kluby HDK traktowane są niestety do dzisiaj po macoszemu.
Inicjując powstanie Piotrkowskiego Stowarzyszenia HDK ,,Krwinka,, podjęliśmy się równocześnie zbudowania silnej, aktywnej i nade wszystko wiarygodnej alternatywy dla istniejących dzisiaj innych stowarzyszeń HDK oraz w trosce o krwiodawców i sympatyków honorowego krwiodawstwa w Polsce. Jako tacy chcemy jednak aktywnie współpracować z każdym Klubem HDK i każdym stowarzyszeniem krwiodawców w Kraju dla naszego wspólnego dobra, i w celu promowania honorowego krwiodawstwa, transplantologii organów i przeszczepu szpiku kostnego.
Dlaczego nowa organizacja?
Każde działanie musi być nakierowane na dobro, a nie na zło. Podjęliśmy się tworzenia ,,KRWINKI,, jako alternatywy dla istniejących obecnie, głównie PCK-owskich klubów nie dlatego, by szkodzić polskiej rodzinie krwiodawców, którą współstanowimy. 
Kluby PCK i w ogóle krwiodawstwo nie istniałoby, gdyby nie działalność PCK. Jednakże PCK jako organizacja wielka, zetatyzowana, niemal wielka firma skostniała w swoich strukturach i bardzo często zaniedbująca krwiodawców, u wielu z nich nie budzi już wyłącznie pozytywnych emocji. Pragniemy zmienić sposób i styl funkcjonowania klubów HDK w Polsce. Chcemy w miejsce "kolesiostwa", o którym wielokrotnie mówią krwiodawcy wprowadzić czytelne i jednoznaczne kryteria wyróżnień i odznaczeń. Zadbać o ochronę krwiodawców na rynku pracy, oraz należycie zatroszczyć się o ich sprawy u władz samorządowych i państwowych. 
Bardzo liczymy na współpracę tych którzy się do nas już zapisali, ale również tych którzy chcą to zrobić. Chcemy sprawy krwiodawców oddać samym krwiodawcom, by odejść od zasady, że krwiodawca tak naprawdę nie widział na oczy prezesa stowarzyszenia, do którego przynależy. Tym bardziej nie miał wpływu na to, kto owym prezesem został, oraz czy ów prezes jest jednym z krwiodawców, czy jednym z urzędników. Począwszy od funkcji prezesa Stowarzyszenia, aż po Członków Zarządu będą to osoby wybrane przez członków samej ,,KRWINKI,,. 
Mówiąc kolokwialnie, w naszym Stowarzyszeniu Honorowych Dawców Krwi, ,,KRWINKA,, każdy, kto uzyska zaufanie koleżanek i kolegów krwiodawców będzie mógł pełnić zaszczytne ale i odpowiedzialne role w Zarządzie. 
Czekamy na Ciebie!
Jesteś młoda/y/? Jesteś zdrowa/y/? Chcesz zacząć oddawać honorowo krew? A może już jesteś honorowym krwiodawcą? Nasza oferta wstąpienia skierowana jest do ludzi w wieku 16 - 65 lat oddających, lub gotowych oddawać honorowo (bezpłatnie) krew dla ratowania zdrowia, a czasami i życia innych ludzi. Jeśli jesteś osobą zdrową, nie masz przeciwwskazań do oddawania krwi, nie boisz się igły, a nade wszystko masz wolę bezinteresownie służyć innym ludziom - powinieneś/powinnaś do nas dołączyć! Możesz do nas również dołączyć jeżeli nie możesz oddawać krwi, ale chcesz działać na rzecz honorowego krwiodawstwa. 
Wspólnie jesteśmy w stanie zbudować nowe, silne stowarzyszenie aktywnie reprezentujące sprawy honorowych dawców krwi w Polsce alternatywne dla niemal "państwowego" PCK, ale też innych, niestety mało aktywnych na polu zmagania się ze skostniałymi tradycjami i zwyczajami obowiązującymi w polskim krwiodawstwie, stowarzyszeń krwiodawców.
Wielu krwiodawców zrezygnowało z oddawania krwi z powodu zaniedbywania ich spraw przez kluby do których należeli. My chcemy to naprawić, Tobie dając prawo autentycznego decydowania o kształcie TWOJEGO klubu HDK. To TY, krwiodawca bez względu na swoją płeć, pozycję zawodową, pełnione role społeczne jesteś w krwiodawstwie najważniejszy! We współpracy z polską Służbą Krwi, z władzami państwowymi, samorządowymi, innymi organizacjami chcemy przywrócić polskim krwiodawcom prawo do samostanowienia i decydowania o sobie i swoich sprawach związanych z oddawaniem krwi. Nikt lepiej, niż krwiodawca nie wie. jakie bariery napotyka na swojej drodze. Z urzędniczego punktu widzenia wszystko zdaje się klarowne i piękne. Z punktu widzenia setek a może i tysięcy polskich honorowych dawców krwi oddanie tego bezcennego leku to mordęga, droga przez walkę. Przywileje krwiodawców są jedynie papierowe. Rzecz nie w tym, by je rozszerzać. My, krwiodawcy jesteśmy ludźmi honoru, wszak jesteśmy honorowymi dawcami krwi! Kiedy jednak spotykamy się z opiniami o przywilejach krwiodawców, zderzamy się z murem niezrozumienia ze strony tych, którzy krwi nie oddają. Bo na papierze jesteśmy grupą szczególnie uprzywilejowaną i wyjątkowo nagradzaną. Życie pokazuje, że i przywileje i nagrody są jedynie papierowymi zapisami. Jako Stowarzyszenie chcemy więc walczyć o dobre imię polskiego Krwiodawcy. Bo cokolwiek by o nas, krwiodawcach, powiedzieć - jesteśmy ludźmi bezinteresownymi, a owe przywileje i bonusy często są wyjątkowo fikcyjne i wirtualne.

Budujemy Piotrkowskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi ,,KRWINKA,, aby przywrócić polskiemu krwiodawcy należny mu/jej szacunek i ułatwić możliwość ofiarnego ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Dołącz do nas! Zróbmy to wspólnie!

Dołącz do nas. Skontaktuj się z nami 
1. Telefoniczne pod numerem : 732-049-365
2. mailowo : shdk-krwinka@wp.pl
3. Znajdziesz nas na Facebooku : Piotrkowskie Stowarzyszenie HDK ,,KRWINKA,,, 
4. A także na stronie www.mk-shdk.manifo.com. 

ZAPRASZAMY

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych